Seo Araştırma Aşaması

İş araştırması aşaması,Seo çalışmasının ilk aşamasını oluşturmaktadır.Bu aşamada oayı netleştirebilmek için bir takım sorunlardan yola çıkarak elinizdeki verileri bir araya getirebilir,bu sayede daha sağlıklı ve başarılı çalışmalar yapabilirsiniz.

Mesela online tanıtım ve pazarlama konusundaki öngörünüz nedir?İşinizin ya da projenizin internet ortamında sağlıklı bir biçimde aktarılabilmesi için neler yapılması gerekiyor?Hedefleriniz nelerdir?Hedeflerinizin gerçekliği ve uygulanabilirliği konusundaki bir araştırmanız var mı ?Projeniz için birzaman planlaması yaptınız mı?Projeniz için ne kadar bütçe  ayırdınız?

Bu soruları çoğaldıkça ve cevapları isabetli oldukça resmi daha net görebileceksiniz.Karanlıkta el yordamıyla ilerlemeye çalışan biri gibi olmayacaksınız.

Rakip analiz aşamasıyla,araştırma aşamasının ikinci evresine geçmiş olacaksınız.Yola daha önce çıkmış rakiplerinizi iyi analiz etmek sizi Amerika’yı yeniden keşfetmeye çalışmaktan kurtarıcak seo çalışmalarınızda sizleri daha da hızlandırıcaktır.Muhtemel anahtar kelimelerinizi kullarak büyük arama motorında araştırma yapın ve üst sıralarda çıkan siteleri detaylı olarak inceleyin.

Tüm bu araştırmalar ve veriler ışığında anahtar kelime araştırma evresi ile devam edebilirsiniz.Bunun için Google Awords Anahtar Kelime Aracı ve benzeri araçlarıda kullanabilirsiniz.Hedeflemeyi düşündüğünüz kelimelerle ilgili bilgiler ve istatistikler de seo çalışmalarında karar verme konusunda size yardımcı olucaktır.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *