Kampanyanızı geniş kitlelere ulaştırın

Bir an için kendinizi şu durumun içerisinde hayal edin: Harika bir teknolojik ürün fikriniz var ve bunu hayata geçirme dürtüsünü hissediyorsunuz.

Bir prototip inşa edip ciddiyetinizi kanıtlıyor ve Arıkovanı‘nda bir kitlesel fonlama kampanyası başlatarak insanlardan maddi, manevi ve entelektüel desteklerini istiyorsunuz. Her ne kadar fikrinizden ve ürettiğiniz çözümün geçerliliğinden emin olsanız da, içinizde gece uykunuzu kaçıracak bir belirsizlik yatıyor. Ya kampanyanız yeterince insana ulaşamaz ve 60 gün içerisinde hedeflediğiniz desteği elde edemezseniz?

Yukarıdaki senaryo size tanıdık gelmiyorsa daha önce hiçbir kitlesel fonlama kampanyası başlatmamışsınız demektir. Bu endişe, kampanyalarının stratejileri ve viral etkisi üzerine titreyen girişimcilerin ana motivasyon kaynağının ta kendisi. Bir kampanyanın virale dönüşmesi için ilginç bir videodan ve fikirden çok daha fazlasına ihtiyaç vardır. Hedeflenen sonuçlara ulaşabilmek için proje sahiplerinin hedef kitleye ulaşma, sadık bir topluluk oluşturma ve onları ürünün geliştirilme sürecine dahil etme üzerine düşünmesi gerekir. Tüm bunları başarmanın en iyi yolu ise sosyal medyadan yararlanmak.

Başarılı bir sosyal medya stratejisi geliştirmek meşakatli ve zaman isteyen bir süreçken, girişimcilerin git gide daha işlevsel formlara bürünen sosyal medya araçlarına duyduğu ihtiyaç da artıyor. Hootsuite, Buffer ve Sprout Social gibi popüler sosyal medya yönetimi araçlarının yanı sıra, projenizi doğru kitleye ulaştırmanızda ve kulaktan kulağa yayılan bir virale dönüştürmenizi sağlayabilek muazzam araçlar mevcut. Tercih edebileceğiniz en iyi beşini derledik:

BACKERKIT

Backerkit, projelerinin ihtiyaç duyduğu maddi kaynağı kitlesel fonlama aracılığı ile toplamaya çalışan girişimciler için özel tasarlanan en iyi araç. Öyle ki, bir proje sahibinin kampanya süresince ihtiyaç duyacağı her şey için bir çözüm barındırıyor. Kısa anketler hazırlayıp destekçilerin fikirlerini toplamaktan, ön sipariş almaya kadar geniş bir işlev yelpazesine sahip. Backerkit ile kampanyanızın tüm süreçlerini, destekçiler ve potansiyel destekçiler ile etkileşimini tek bir yerden yönetebilirsiniz.

MAITRE

Maitre, projenizi ve kampanyanızı olabilecek en hızlı şekilde bir sosyal medya viraline dönüştürebilmek için tasarlanmış güçlü bir araç. İnsanları sosyal medyada kampanyanızdan bahsetmeye teşvik eden sistemi ile kampanyanızın büyük bir kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Maitre yalnızca kampanyanızın duyulmasını değil, onun aracılığı ile ulaştığınız kitle ile etkileşime geçmenizi de kolaylaştırıyor. Bu sayede hedef kitleniz ile daha hızlı, zahmetsiz ve maliyetsiz bir şekilde etkileşime geçebiliyorsunuz.

BRAND24

Kampanyanı hakkında çevrimiçi ortamlarda konuşulan her şeyden haberdar olmanız size muazzam bir avantaj sağlar fakat normal şartlarda bunu yapmak bir hayli zaman ve efor gerektiriyor. Brand24, insanların web sitelerinde, sosyal ağlarda kampanyanız hakkında belirttikleri görüşleri, dijital yayıncıların kampanyanızdan bahseden içeriklerini anlık olarak gözlerinizin önüne seriyor. Böylece kampanyanız hakkında konuşan herkese ulaşabilir, onlarla fikir alışverişlerinde bulunabilir ve tartışılan soru işaretlerini hızlıca giderebilirsiniz.

NUVI

Bir kitlesel fonlama kampanyası yürütmek birçok önemli kararı kısa sürede vermenizi gerektirebilir ve kabul etmek gerekir ki bu kimi zamanlar halihazırda meşgul olan proje ekibinin strese girmesine sebep olabilir. NUVI, sosyal medyadan aldığı gerçek zamanlı ve eyleme geçirilebilir verileri görselleştirerek, karar sürecinizi hızlandırmanın yanı sıra daha etkili hale getiriyor.

VYPER

Vyper için kazanım odaklı bir sosyal medya aracı demek yanlış olmaz. Aracın üç odak noktası mevcut ve şöyle sıralanıyor; kullanıcı kazanma maliyetini düşürmek, ömür boyu tüketici değerini artırmak ve marka sadakati inşa etmek. Vyper’ın referans sistemi ile çok daha fazla insanın web sitenizi ve kampanyanızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *