Güncel Seo Çalışması

Bir iş bloğu, sıralamalarda kişisel bloglardan daha çok yer alır. Bu da sanal alemde markanızı duyurmak için daha güzel bir fırsat sunar. Bununla birlikte, bloğunuzun SEO’nuza yardım etmesi için . Bir sitenin bütün sayfalarını düzenler gibi, her bir blog yazısını düzgünce düzenlemek için zaman ayırmanız gerekir.

Bloğunuzu daha çok SEO dostu yapmak için 3 ipucu aşağıda yer almaktadır:

1. Bütün Yazıları Düzenleyin

İlişkili aramalar için blog yazılarınızın iyi sıralarda yer almasını istersiniz. İyi bir sırada yer alması için, şirketinizin sitesinin sayfalarına yaptığınız gibi, her bir blog yazısını düzenlemelisiniz. Bir yazı yazdığınız zaman, içeriğinize en iyi hangi anahtar kelimenin/kelimelerin uygun olduğuna karar verin ve o anahtar kelimenin yazdığınız yazının kendisiyle bağdaşıp bağdaşmadığına bakın. Blog yazınızın gelişme bölümüne bu anahtar kelimeyi koymayı deneyebilirsiniz, ama URL yapısını ve H1 ve H2 sekmelerini de unutmayın. SEO için blog yazılarını düzenlemenin esas yolu onu doğal yapmaktır. Eğer bir anahtar kelime belli bir cümle içinde doğru görünmüyorsa, onu zorlamayı bırakın.

2. İlişkili Yazıların Linki Ve Hizmet Sayfaları

Bir ziyaretçi bloğunuzu ziyaret ettiğinde, onu olabilidiğince uzun süre orda tutmak istersiniz. Ziyaretçilerinizi bloğunuzda daha uzun süreli tutmanın yolu, bloğunuz için iç linkler (internal link) geliştirmektir. Linklerle alakalı yazılar, ziyaretçilerin özel bir konu üzerinde daha detaylı okuma yapmasını sağlar. Ayrıca, blog yazılarınızdan, onlarla ilişkili ürün/hizmet sayfalarına dönen linkleri de denemelisiniz. Bloğunuzu, web sitenize doğru akışı artırmak için kullanın ve iyi seçilmiş bir hedef kitleye odaklanın.

Her bir blog yazınız için çok fazla link almanıza gerek yoktur, birkaç tane yararlı link ziyaretçileri sayfanıza yönlendirmeye yetecektir.

3. Benzersiz Meta Tanımları Yazın

Bir çok site sahibi kendilerini meta tanımları yazarken sıkmazlar ve bloglarını öylece bırakırlar. Evet, meta tanımları bir sıralama faktörü olarak çok önemli olmayabilir, ancak bu, bloğunuzun SEO’suna yardımcı olmayacağı anlamına gelmez. Bloğunuzun meta tanımlarını SERP’de küçük reklamlar gibi düşünün. Ordaki 150 kelime, arama yapanları SERP’deki diğer bloglar yerine sizin bloğunuzu seçmeye ikna etmek için birebirdir. Blog yazınızı yazarken fazladan bir 5 dakika ayırın ve hızlı bir meta tanımı yaparak, bloğunuzu öne çıkarın.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *