Geleceğin televizyon platformu Turkcell TV Plus

Günümüzde yayıncılık her anlamda kabuk değiştiriyor. Teknolojik gelişmelerden en fazla etkilenen sektörlerin başında gelen yayıncılık, geçtiğimiz dönemde görsel, yazılı ya da işitsel anlamda büyük dönüşümler yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor.

Kısa bir süre önce tanıttığımız Turkcell TV Plus da uzun süredir takip ettiğimiz bu dönüşümün neticesinde ortaya çıkan bir platform. Geleceğin televizyon platformunu, yayıncılıktaki dönüşümü yakından takip ederek oluşturduk ve müşterilerimizin hizmetine sunduk.

Dünyada televizyon yayıncılığının gösterdiği eğilimleri ve kullanıcıların ihtiyaçlarını analiz ederek hazırladığımız Turkcell TV Plus’ı geleceğin televizyon platformu olarak konumlandırıyoruz. TV Plus, kullandığı teknolojilerle geleceğin televizyon izleme alışkanlıklarını şekillendirmesinin yanı sıra, herkese açık bir platform olma özelliği ile dikkat çekiyor. Bu platform üzerinden dileyen herkesle iş birliği yaparak, içerik anlamında oldukça farklı bir noktaya geleceğimize inanıyorum. Kanal sınırımız bulunmuyor. Uydu tabanlı teknolojilerde yaşanan frekans sıkıntılarından uzak, yine bu teknolojilerin etkilendiği hava şartlarından etkilenmeyen bir platform. Sadece sınırsız kanal sunabilme özelliği düşünüldüğünde dahi, platformumuzun şimdiden geleceğe uyum sağlamış durumda olduğunu söylememiz gerek. İçeriğin kullanıcılar tarafından üretildiği televizyon kanallarını izleyeceğimiz günler çok yakın.

Turkcell TV Plus, geride bıraktığımız kısa dönemde ortaya çıkan rakamlara bakıldığında da bize geleceğin platformu olduğunu işaret ediyor. İki ay gibi kısa bir dönemde 35 bini aşkın müşterimizin evine Turkcell TV Plus kurulumu gerçekleştirdik ve aldığımız geri dönüşler de oldukça pozitif. Turkcell Superonlineolarak müşterilerimizin yeni dünyanın televizyon izleme alışkanlıklarına çok kısa bir sürede uyum sağladığını gözlemliyoruz. Bu aynı zamanda teknolojiye ne kadar yatkın bir nüfusa sahip olduğumuz gerçeğini de ortaya koyuyor.

Turkcell TV Plus’ı farklı ve geleceğin platformu yapan teknolojik özellikleri, ilk bakışta çoklu ekran, sosyal medya entegrasyonu, buluta kayıt ve dilediğiniz kanalı 12 saat geriye istediğiniz zaman alabilmek olsa da, platformun sınırsız kanal seçeneği sunması, dilendiği anda yeni kanallar kurulması da bize geleceğin alışkanlıklarını şimdiden deneyimleme fırsatı sunuyor.

Turkcell TV Plus’ın teknolojik özellikleri bu kadarla da sınırlı kalmayacak. Fiber altyapı üzerinden genişleyebilir yazılım ve görüntü kalitesi özellikleri ile şu an ülkemizde en ileri teknolojiyi kullanan platform, tamamen kullanıcıların ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıklarında meydana gelen değişimler göz önüne alınarak hazırlandı. Nielsen’in gerçekleştirdiği bir araştırma bu değişimi çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. 2006 yılında dünyada televizyon izleme alışkanlığına bakıldığında, kullanıcıların yüzde 69 kendilerine sunulan içerikleri seyrederken, yüzde 31’i ise seç-izle olarak adlandırılan, zamana bağımsız içerikleri tercih ediyorlarmış. 2013 yılına gelindiğinde ise, bu oran neredeyse tam terse dönmüş durumda. Yüzde 68 seç-izle oranına karşılık, yüzde 32 sabit yayın akışı izler hale gelmiş. Turkcell TV Plus, dünyada yaşanan bu eğilimlerden ilham alıyor. Teknolojinin gidişatına bakıldığında, 4K, Ultra HD çözünürlükte içerikler de diğer platformlardan önce, internet üzerinden kullanıcılara ulaşacak.

TV Plus, gerçek çoklu ekran deneyimi ile televizyon, bilgisayar, tablet ve cep telefonunda birebir aynı deneyimi kullanıcıya sunuyor. Evde kaydetme talimatı verdiğiniz bir içeriği, dışarıda telefonda ya da tablette izleyebiliyor, evde izlemeye başladığınız bir içeriği ise kaldığınız yerden zamandan ve mekandan bağımsız olarak izlemeye devam edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir dizinin tüm sezonunu, ya da bir programın kısacık bir parçasını kaydedebilir, bu kaydı yakınlarınızla paylaşabilir veya sosyal medyada o içerikle ilgili yapılan yorumları gerçek zamanlı takip edebilmeniz mümkün.

Turkcell Superonline olarak geride bıraktığımız 6 yıllık sürede bir altyapı şirketinden, ürün ve hizmetler sunan, kullanıcılarımızın evlerinde hayatlarını kolaylaştıran ürünler ve servisler üreten bir şirket olma yolunda hızla ilerliyoruz. Turkcell TV Plus da bu ev içi teknoloji çözümlerimizden en önemlisi. Gelecek dönemde müşterilerimizin evde hayatlarını kolaylaştıracak en son teknolojiye sahip çözümlerimizi ve hizmetlerimizi hızla arttırırken, ülkemizi fiber optik ağlar konusunda da gelişmiş ülkeler seviyesinde tutmaya yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *