2014’ün Facebook özeti mobilite desteğiyle karşınızda

Facebook’ta bir yıl boyunca neler yaptığınızı, neler paylaştığınızı görmek istiyorsanız “Facebook Year in Review” yeniden karşınızda.

Facebook artık hayatımızın baş köşesinde yerini almış durumda. Bunu kabul etsek de, etmesek de, İnternet dendiği zaman aklımıza önce Google, ardından Facebook geliyor. Dünya’nın en büyük sosyal ağı olan Facebook, yaklaşık 1,5 milyar aktif kullanıcısıyla adeta dev bir cumhuriyet. Hayatımızın büyük bir kısmını iletilerle, fotoğraflarla ve durum güncellemeleriyle paylaştığımız Facebook’ta yeni yıl heyecanı başlamış durumda.

Geçtiğimiz yıl “Year in Review” adlı video sistemiyle, yıl boyunca neler yaptığımızı çok hoş bir şekilde gösteren sosyal ağ, bunu unutulmaz bir video haline getirmişti. Birçok kişi, Dünya’nın en büyük sosyal ağı tarafından kendisine böyle bir video sunulması üzerine duygulu anlar yaşamıştı. Kısaca Facebook, bizlere zamanın ne kadar çabuk ve dolu dolu geçtiğini kendi arayüzü üzerinde göstermişti.

Facebook Year in Review videosu bu yıl da karşımıza çıkıyor. Üstelik çağımızın trendine ayak uydurarak, mobil cihazlara uyumlu olarak. Bu yıl akıllı telefonlarımızda da görüntüleyebileceğimiz yılın özeti, bizlere yeniden duygu dolu anlar yaşatmayı hedefliyor. Bu kez Facebook bize bir video değil, parmağımızla ekrana dokunarak ya da faremizle imleci tutturarak aşağı doğru kaydırabileceğimiz bir akış sunuyor. Facebook’un bu hizmeti ile yıl boyunca yaşadığınız önemli anları, paylaştığınız fotoğrafları ve hayatınıza damga vuran olayları modern bir tasarımla görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu kez mobil cihaz kullanıcıları için daha avantajlı bir yapıda olan Facebook Year in Review’da, akıllı telefon üzerinden Facebook kullananlar hangi fotoğrafların ve hangi olayların bu akışta görüntüleneceğine karar verebiliyor. Yani yıl özetini istediği gibi özelleştirebiliyor. Bilgisayarlardan Facebook’a girenler bu imkandan faydalanamıyor, Facebook kullanıcıya neyi sunarsa onu paylaşmakla yetinmek durumunda kalıyor. Bu doğrultuda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Facebook artık mobil cihazlara daha fazla önem veriyor, özen gösteriyor. Facebook Year in Review hizmeti kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *