0’dan yüzde 100’e 15 dakikada şarj deneyimi

Bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde yeni bir telefon duyurmayan Oppo, gelecek nesil telefonların kullanımını ciddi ölçüde kolaylaştıracak iki yeni teknolojiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Bu teknolojilerden ilki olan SuperVOOC, Oppo’nun belirttiğine göre telefonunuzun bataryasını 0’dan yüzde 100’e sadece 15 dakikada şarj ediyor. SmartSensor adı verilen ikinci teknoloji ise, standart lens odaklı yaklaşımın yerine görüntü sabitlemeyi kamera sensörü üzerinde kullanıyor.

Batı dünyasında ilgi gören bu yeniliklerin ise Çin merkezli şirketin kullanıcıları tarafından o kadar şaşırtıcı görülmediğini söyleyelim. Oppo, başından beri ürünlerinde gerçekten kullanışlı özellikler sunmasıyla tanınıyor. Şirketin N1 ve N3 akıllı telefonları, dönen kameralarıyla tüketicilerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Oppo, yeni teknolojilerin de bir sonraki telefonda yer alacağını söylemesine rağmen yeni model ile ilgili daha fazla detay vermedi.

Yeni nesil şarj

Oppo’nun inovasyonları arasında en etkileyici olan ise kesinlikle SuperVOOC. Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirilen demoda, yüzde 5 şarja sahip bir telefon, dakikalar içerisinde tamamen dolu hale geldi. Bu denli hızlı bir şarjın güvensiz olacağı yönündeki sorulara ise, Oppo kendi geliştirdiği “süper” 2500 mAh bataryasının güvenlik için elektrik akımını düzenlediğini ve düşük voltajlı akım algoritması kullandığını söyleyerek yanıt verdi. Şirket, bu teknoloji için 18 patentin sırada beklediğini açıkladı.

SmartSensor ise, akıllı telefonlar ile çekilen fotoğraflarda el titremesi sonucu oluşan bulanıklığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bu yeni minik sensör, şok emici özelliğe sahip voltaj ayarlı mikro elektromekanik bir sisteme sahip. Oppo, üç eksenli yeni teknolojisinin, iki eksenli lens odaklı teknolojilere nazaran çok daha iyi ve hızlı çalıştığını belirtiyor.

Şu an için herkesi heyecanlandıran bu yeni teknolojilere sahip telefonların ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor.

Yazar hakkında Tüm iletileri göster

canercan98

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *